Zmiana władzy w polskim Allianzie

opublikowano: 23-07-2018, 18:11

Od września na czele firmy ubezpieczeniowej stanie Matthias Baltin.

Po trzech latach kierowania biznesem ubezpieczeniowym w Polsce Veit Stutz opuszcza Warszawę. Jak poinformowała spółka, awansował on w globalnych strukturach firmy na stanowisko szefa transformacji biznesowej. Funkcję prezesa TUiR Allianz Polska  oraz TU Allianz Życie Polska, po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), od września ma pełnić Matthias Baltin.

Matthias Baltin dołączył do Allianza w 2009 r. Jak czytamy w komunikacie, do spółki wniósł wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej – m.in. był szefem pionu biznesowego Allianz w Południowej Europie. Odpowiadał także za zarządzanie sprzedażą, rynkiem oraz finansami.

Matthias Baltin nie będzie miał łatwego zadania. Ubezpieczyciel pod koniec zeszłego roku zdecydował się na głębokie zmiany w polskiej sieci sprzedaży, co skutkowało wypowiedzeniem umów wszystkim agentom ubezpieczeniowym. Jak się dowiedzieliśmy, większość osób odnowiła kontrakt z zakładem, ale na nowych warunkach. O sprawie informowaliśmy na łamach „PB” 30 listopada w artykule „Wielkie burzenie w polskim Allianzie”.

 


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu