Zmiany na liście najbogatszych Rosjan

MD
opublikowano: 15-02-2010, 10:06

Na pierwsze miejsce, z majątkiem wycenianym na 18,8 mld USD, wszedł magnat stalowy Władymir Lisin, podał magazyn Finans.

W pierwszej czwórce znaleźli się Michaił Prochorow – ubiegłoroczny lider (17,85 mld USD), Roman Abramowicz (17 mld USD) i Sulejman Kerimow (14,5 mld USD).

Finans zwraca uwagę, że liczba rosyjskich miliarderów wzrosła w ubiegłym roku o 50 proc. i osiągnęła drugą wielkość w historii. Jest już 77 rosyjskich biznesmenów, których majątek wynosi 1 mld USD lub więcej.

Finans podsumował, że w pierwszej 10 najbogatszych Rosjan pięciu jest z “sektora metali” a dwóch z naftowego.

Największy skok na liście, z 375 na 23 miejsce wykonał Genadij Timoszenko, określany mianem „króla handlu ropą”. O założycielu firmy Gunvor mówi się, że sukces zawdzięcza bliskiej znajomości z premierem Władymirem Putinem. Timoszenko, któgo majątek szacowany jest na 4 mld USD, zaprzeczał jednak temu wielokrotnie.

MD, reuters.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane