Zmiany w Pekao nie kończą się na zarządzie

opublikowano: 02-12-2019, 22:00

Z pracy odszedł dyrektor zarządzający marketingu i jego zastępca. Obydwu ściągnął do pracy Michał Krupiński, któremu podlegał marketing.

W Pekao zmian ciąg dalszy. Po tym jak w piątek niespodziewanie dymisję złożył prezes Michał Krupiński, z banku odchodzą jego bliscy współpracownicy. Tego samego dnia co szef papiery złożyli Michał Lehman, wiceprezes nadzorujący pion operacji i usług oraz Piotr Wetmański, członek zarządu odpowiedzialny za strategię. Wczoraj z banku zwolnieni zostali kolejni menedżerowie. Według naszych informacji w Pekao nie pracują już Marcin Marjański, dyrektor zarządzający departamentu marketingu, komunikacji i badań i Rafał Poniewczyński, szef marketingu w tym departamencie.

Wszystkich do pracy w Pekao ściągnął Michał Krupiński. Marcin Marjański przyszedł do banku z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, gdzie pracowałprzez ostatnie pięć lat. Rafał Poniewczyński blisko sześć lat odpowiadał za marketing w Axa.

Dymisje w departamencie marketingu są ważne nie tylko ze względu na fakt, że jest to jednostka dysponująca niemałym budżetem, ale także dlatego, że bezpośrednio podlega on prezesowi. Zgodnie z przepisami szef banku nie może bezpośrednio nadzorować pionów biznesowych. Zazwyczaj podlegają mu działy prawny, bezpieczeństwa, zamówień, compliance i marketingu. Tak było w Pekao. Zwolnienia kluczowych menedżerów w departamencie marketingu zdają się potwierdzać tezę, że Michał Krupiński nie odszedł dobrowolnie z banku, gdyż jak głosi oficjalne uzasadnienie, chce rozwijać karierę za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane