Zmiany w Trigonie nie tylko kadrowe

opublikowano: 15-01-2020, 22:00

Analitycy domu maklerskiego mają nowego szefa, który zapowiada zmiany w ofercie produktowej.

Grzegorz Kujawski został nowym kierownikiem zespołu analityków domu maklerskiego Trigon. Jego zastępcą jest Maciej Marcinowski, który od poprzedniego szefa — Zbigniewa Porczyka — przejmie odpowiedzialność za przygotowywanie strategii rynkowej. — Stworzyliśmy markę i produkt, które bronią się swoją jakością.To była dla mnie wspaniała przygoda intelektualna. Teraz ruszam w poszukiwaniu nowych wyzwań. Na razie można powiedzieć, że idę „na swoje”, a później zobaczymy. Myślę, że na rynku kapitałowym też będzie można mnie spotkać, ale na pewno nie po stronie sell side — mówi „PB” Zbigniew Porczyk. Ekspert odpowiadał w Trigonie za strategię oraz analizę spółek telekomunikacyjnych i informatycznych. Tą działką zajmie się nowa osoba, która przyjdzie do brokera. Zmiany będą jednak nie tylko osobowe.

— Przed nami ewolucyjne zmiany produktowe, które będą widoczne już w najbliższych tygodniach — mówi Grzegorz Kujawski.

Jego domeną są spółki z sektora dóbr konsumenckich oraz finansowego. Maciej Marcinowski zajmuje się bankami i firmami z branży drzewnej. Kacper Koproń analizuje producentów gier komputerowych i spółki z sektora TMT, Katarzyna Kosiorek — firmy biotechnologiczne, Michał Kozak — branżę paliwową i przemysłową, a Łukasz Rudnik sektor przemysłowy i wydobywczy. W zespole są także David Sharma i Martyna Szymczykowska. W 2019 r. Trigon DM miał 2,2-procentowy udział w transakcjach sesyjnych akcjami na GPW. Udział w transakcjach pakietowych sięgał 1,77 proc. Pośrednik prowadzi 26,3 tys. rachunków, czyli 2,11 proc. ogółu.

26,3 tys. - tyle rachunków prowadzi Trigon DM.

DOMY MAKLERSKIE

Analitycy z Vestora znaleźli sobie zajęcie

We wrześniu 2019 r. Komisja Nadzoru Finansowego odebrała domowi maklerskiemu Vestor pozwolenie na prowadzenie działalności. Chodziło o prowadzenie ofert obligacji z naruszeniem przepisów prawa. Decyzja miała też konsekwencje dla zespołu analityków akcji, którzy musieli szukać nowego zajęcia. Michał Fidelus trafił do DM BDM (zajmuje się tam bankami i innymi firmami z sektora finansowego), Krzysztof Kubiszewski do PKN Orlen (zajmuje się analizą strategiczną), Maciej Hebda zaczął pracę w Huuuge Games, deweloperze gier free2play. Monitoruje tam trendu na rynku gier i wyszukuje podmioty, w które firma mogłaby potencjalnie zainwestować. Jakub Jaworski znalazł pracę w BPS TFI, Marcin Górnik w Erste. Zanim KNF wydał decyzję, z biurem pożegnali się także Beata Szparaga-Waśniewska, Marek Szymański i Michał Wojciechowski — w komplecie zasilili Ipopemę Securities.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu