Czytasz dzięki

Zmiany w zarządzie ARiMR

opublikowano: 24-10-2019, 22:00

Szef IT rolniczej agencji żegna się ze stanowiskiem.

Sebastian Jaworski, który od maja pełni funkcję zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), złożył rezygnację — wynika z nieoficjalnych informacji „PB”. Sebastian Jaworski z ARiMR związany jest od 12 lat. Od marca 2017 r. do maja tego roku był dyrektorem departamentu informatyki, a wcześniej przez blisko 2,5 roku zastępcą dyrektora. W maju został powołany na stanowiska zastępcy prezesa ARiMR. Nadzoruje departament informatyki oraz biuro projektów i procesów. Na tym stanowisku zastąpił Marka Deutscha, który został dyrektorem zarządzającym obszaru IT w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ostatnie miesiące to okres intensywnych zmian kadrowych w ARiMR. Pod koniec sierpnia ze stanowiska prezesa została odwołana Maria Fajger. W jej miejsce Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, powołał Tomasza Nowakowskiego. Sebastian Jaworski pożegna się z ARiMR prawdopodobnie w pierwszej połowie listopada. Według nieoficjalnych informacji nie jest to ostatnia zmiana w zarządzie agencji w najbliższym czasie.

W departamencie IT ARiMR, który nadzoruje Sebastian Jaworski, pracuje obecnie około 150 osób, w tym 39 w otwartym kilka lat temu biurze w Lublinie. Zastępca prezesa wielokrotnie zwracał uwagę, że potrzeby agencji są znacznie większe. Wskazywał, że priorytetem powinno być zachowanie lub wręcz zwiększenie dynamiki rozwoju obszaru IT, który musi się stać innowatorem także dla procesów biznesowych.

Bieżący rok upłynął w ARiMR pod znakiem rozstrzygania dużych przetargów na utrzymanie systemów IT. Do Asseco Poland trafiło utrzymanie największego systemu, czyli SIA. Spółka ma przejąć opiekę nad systemem w połowie listopada. Rozstrzygnięty został przetarg na utrzymanie OFSA, ale sprawę skomplikował wyrok Krajowej Izby Odwoławczej i agencja czeka teraz na wyrok sądu okręgowego. Niebawem ma być rozstrzygnięty przetarg na utrzymanie systemu EBS. O zlecenie starają się Asseco Poland i Sygnity Business Solutions.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane