Czytasz dzięki

Zmieńmy złą ustawę

opublikowano: 03-04-2018, 22:00

Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o pomoc i wsparcie w zmianie prawa farmaceutycznego.

Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o pomoc i wsparcie w zmianie prawa farmaceutycznego. Zmiana złych przepisów oznaczałaby realizację ideałów Konstytucji dla biznesu, której nadrzędnym celem jest wsparcie polskich firm. Zła ustawa zwana potocznie „apteką dla aptekarza” wprowadziła niespotykanie przeregulowany i restrykcyjny model rynku aptecznego, zabetonowała branżę i już wpływa na spadek liczby aptek oraz wzrost cen leków. Nie przyniosła natomiast żadnego z zakładanych efektów pozytywnych.

Znane są przypadki likwidacji aptek związane właśnie z niekorzystną nowelizacją. Przeczy to zapewnieniom wyrażanym na etapie jej wprowadzania, że dotyczy wyłącznie aptek nowych, które powstaną po wejściu jej w życie. Potwierdza zaś argumenty przedsiębiorców, że w nowych warunkach aptekę można tylko stracić, i to nie ze swojej winy. Jednym z celów nowelizacji miało być powstawanie aptek na terenach słabiej zaludnionych, co nie następuje. Także cel „repolonizacji aptek i wyrwania ich z rąk obcego kapitału” od początku brzmiał demagogicznie, albowiem 96 proc. aptek należało do przedsiębiorców polskich. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane