Zmienność spada

Anna Wrzesińska www.idmtrader.pl
23-12-2011, 10:29

Święta tuż tuż..a więc tak jak to bywa w okresie przedświątecznym aktywność inwestorów jest coraz mniejsza. Zmienność spada, co sprzyja konsolidacji.

Choć na rynek w dalszym ciągu będą napływały dane makroekonomiczne, dzisiaj głównie z USA i Kanady, to w przypadku braku wyraźnie słabszych odczytów nie powinno mieć to większego wpływu na rynki.

EURUSD pozostaje w zakresie wahań. Brak siły na trwałe wyjście powyżej poziomu 1,3110 przyczynił się do szybkiego powrotu notowań w rejon 1,3020. Widać jednak, że sytuacja na tej parze ustabilizowała się i para jest handlowana bliżej górnego ograniczenia kanału spadkowego na wykresie w skali dziennej.  Ponadto po raz kolejny z amerykańskiej gospodarki napłynęły  w przeważającej mierze dobre dane – na uwagę zasługuje przede wszystkim spadek liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych do 364tys. w ubiegłym tygodniu. Zarówno odczyt indeksu zaufania Uniwersytetu Michigan, jak  indeksu wskaźników wyprzedających był wyższy od oczekiwań. Rozczarowały jedynie ostateczne dane na temat tempa wzrostu gospodarczego w III kwartale. Generalnie lepsze dane będą sprzyjały spadkowi awersji do ryzyka . Cieszy przede wszystkim obserwowane ożywienie  rynku pracy w USA.

Opublikowane w czwartek dane z Polski na temat sprzedaży detalicznej potwierdzają nasz status ‘zielonej wyspy’.  Z kolei z notatek z grudniowego posiedzenia RPP wynika, że stopy pozostaną na niezmienionym poziomie w najbliższym czasie.  Zdaniem Rady obecne wskaźniki uzasadniają brak zmiany parametrów polityki monetarnej, a niepewność dotycząca sytuacji gospodarczej, zarówno w kraju, jak i na świecie sprawia, że trudno jest ocenić, jak może kształtować się przyszła inflacja. Złoty pozostaje dość mocny, jednak w dniu dzisiejszym kurs powinien zachowywać się dość stabilnie w przypadku braku interwencji na rynku.

EURPLN
Eurozłoty  ma problemy z trwałym przełamanie wsparcia na poziomie 4,4300. Dzisiaj notowania powinny być stabilne i pozostawać w węższym zakresie wahań. Opór w postaci dolnego ograniczenia chmury ichimoku znajduje się na poziomie 4,4500.

EURUSD
EURUSD znów jest coraz bliżej górnego ograniczenia kanału spadkowego, które wyznacza najbliższy opór w rejonie 1,3160/70. Jak na razie para ma problemy z wyjściem powyżej oporu w postaci linii TenKan na wykresie dziennym na poziomie 1,3100. Przełamanie tego poziomu otworzy drogę do kontynuacji wzrostów. Najbliższym wsparciem pozostają okolice 1,3020.

GBPUSD
Trzecie podejście w okolice 1,5770 i brak siły n wyjście wyżej przyczyniły się do lekkiego osłabieni funta. Obecnie zakres wahań jest węższy i para konsoliduje się w zakresie wyznaczonym przez formację trójkąta na wykresie godzinowym. W przypadku utrzymanie lepszych nastrojów na rynkach akcji, wybicie może nastąpić górą, co wpisywałoby się w scenariusz kontynuacji wzrostów.

EURJPY
Zakres waha na EURJPY istotnie zmalał. Na wykresie 4h notowania weszły w strefę chmury ichimoku, co jest sygnałem neutralnym. Najbliższy opór w postaci linii poprowadzonej po ostatnich maksimach lokalnych znajduje się na poziomie 102,2 jenów za euro. Najbliższe wsparcie wyznaczają okolice 101,70.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska www.idmtrader.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmienność spada