“Znaczący odpływ” od polskich obligacji

ONO, Bloomberg
opublikowano: 13-12-2011, 16:48

Zagraniczni inwestorzy stali na czele “znaczącego odpływu” obcego kapitału z polskich obligacji w listopadzie – wynika z raportu Citigroup, powołującego się na Ministerstwo Finansów.

Rentowność polskich 10-latek w listopadzie skoczyła z 5,73 proc. do 6,11 proc. Już wiadomo, że stały za tym zagraniczne banki, które jeszcze 31 października kontrolowali papiery o wartości 19,4 mld zł (zobacz strukturę własności na polskim rynku długu>>)

- Wydaje się, że dokapitalizowywanie europejskich banków przyjęło już formę redukcji zaangażowania w polskie papiery – pisze Piotr Kalisz, ekonomista Citigroup, w raporcie, na który powołuje się Bloomberg.

Piotr Kalisz spotkał się z przedstawicielami resortu finansów 7 grudnia. Przedstawiciele ministerstwa odmówili Bloombergowi komentarza. Oficjalne listopadowe dane o udziale inwestorów na rynku długu poznamy 30 grudnia.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / “Znaczący odpływ” od polskich obligacji