Czytasz dzięki

Znów duża przewaga podaży na rynkach akcji w USA

opublikowano: 18-03-2020, 14:58

Główne indeksy amerykańskich rynków akcji spadały o 5,5-6,5 proc. na początku środowej sesji. Inwestorzy ignorują decyzje rządu i banku centralnego USA o wpompowaniu olbrzymich pieniędzy w gospodarkę.

Wiele wskazuje na powtórkę scenariusza z ubiegłego tygodnia, kiedy po dużym spadku w poniedziałek nastąpiło wzrostowe odreagowanie we wtorek, by w środę znów doszło do kolejnej fali przeceny. Spadek kontraktów na indeksy rynków akcji w USA o maksymalną dopuszczalna wielkość przed środową sesją nie dawał nadziei na kontynuację wzrostów. Nie zmieniła nastrojów zapowiedź administracji Donalda Trumpa przeznaczenia nawet 1 bln USD na wydatki, a także kontynuacja pompowania potężnej płynności w system finansowy przez Fed.

- Brakującym fundamentalnym elementem niezbędnym do trwałego wzrostu apetytu na ryzyko jest jakiś dowód, że liczba zarażeń koronawirusem osiągnęła już szczyt – powiedział Paul O’Connor z Janus Henderson Investors. – Jest jasne, że jeszcze to nie nastąpiło – dodał.

Na początku sesji podaż przeważa wyraźnie we wszystkich 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej, ponad 7 proc. spadają segmenty spółek użyteczności publicznej, energii i przemysłowych. Relatywnie najniższą przewagę podaży widać w segmentach telekomunikacji, ochrony zdrowia i dóbr codziennego użytku, których indeksy spadają mniej niż rynek.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy