Znów duża zmienność na światowych rynkach

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-06-2008, 00:00

Początek tygodnia nie wniósł nic nowego. Rynek wciąż jest nerwowy. Po porannym marazmie indeksy trzech największych parkietów Starego Kontynentu wyszły wyraźnie nad kreskę. Pomogła im korekta na rynku ropy.

Tym razem huśtawkę nastrojów wymusiła publikacja danych makro. Mocniej, niż zakładały prognozy, spadł indeks zaufania niemieckich przedsiębiorców. Boją się oni, że wyższe stopy procentowe negatywnie przełożą się na ekspansję europejskiej gospodarki. Na notowania wpłynęła ropa, która rano drożała, by po deklaracji Arabii Saudyjskiej o kolejnym zwiększeniu wydobycia, odbić się od szczytu.

Podaż skupiła się na instytucjach finansowych. Mocno traciły papiery HBOS, największego brytyjskiego pożyczkodawcy na rynku kredytów hipotecznych, oraz Royal Bank of Scotland i Barclays. To następstwo ubiegłotygodniowej informacji o spadku cen nieruchomości i pesymistycznych prognoz.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy