Zobacz faworytów z dziewięciu giełdowych branż

opublikowano: 07-12-2017, 16:04
aktualizacja: 07-12-2017, 16:13

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku wskazali faworytów z dziewięciu giełdowych branż.

Specjaliści podtrzymali pozytywne nastawienie do rynku akcji. Oczekują, że poprawa globalnego wzrostu, malejące ryzyko inflacji i sprzyjająca polityka banków centralnych, a także stopniowa poprawa wyników polskich spółek i rosnąca liczba wezwań na akcje przecenionych spółek będą wspierać ceny akcji.

1. Finanse. Analitycy radzą przeważać w portfelach akcje banków bez ekspozycji na kredyty we frankach ze względu na atrakcyjny poziom wycen. Jednocześnie polecają walory PCM i Skarbca, które pod względem dywidendy będą w 2018 r. bezkonkurencyjne.

2. Chemia. Faworytem jest Ciech.

3. Paliwa. Analitycy polecają akcje PGNiG, którego kurs - ich zdaniem - zbyt nerwowo zareagował na wyniki za trzeci kwartał i ignoruje poprawę makro w segmencie upstream.

4. Energetyka. mBank podtrzymuje pozytywne nastawienie do akcji CEZ i Energi, a po ostatnich spadkach podnosi też zalecenie dla PGE do "akumuluj".

5. TMT. Faworytami są Comarch i Agora. "Podtrzymujemy pozytywne podejście do Orange Polska. Wśród spółek o mniejszej kapitalizacji naszym faworytem jest ASEE. Pozytywne podejście mamy też do Atende i Wasko. Podwyższamy zalecenie na Asseco Poland ze względu na istotny spadek kursu i realizację naszej ceny docelowej" - dodano.

6. Przemysł, metale. Według analityków, wśród największych pozytywnych niespodzianek kwartału można wymienić Alumetal i Tarczyński, a wśród negatywnych Amica, Forte, Kernel, Pfleiderer.

7. Budownictwo. Preferowane są spółki z krótszymi portfelami zleceń, jak Unibep, Erbug i Elektrotim oraz silnym bilansem (Budimex, Elektrobudowa).

8. Deweloperzy. "Następnym testem, który w naszej ocenie będzie zdany pozytywnie są publikowane na początku stycznia wyniki sprzedażowe za 4Q. Podtrzymujemy przeważenie sektora. 7 najtańszych spółek jest notowanych na P/E’18=6,3x oraz DYield’18=8,8%".

9. Handel. Pozytywnie oceniane są rezultaty AmRestu, CCC, LPP, Monnari i Vistuli. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane