Zobacz, jak będzie wyglądać centrum Częstochowy

MBE/TM
29-03-2010, 16:24

Dylemat został rozstrzygnięty. Modernizacja Alei Najświętszej Maryi Panny będzie przebiegać zgodnie z założeniami projektu przygotowanego na zlecenie miasta. Przepadł projekt proponowany przez Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy. Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji.

Któż z pielgrzymów nie zna tej ulicy? Aleja Najświętszej Marii Panny, prowadząca do klasztoru jasnogórskiego, ma zostać przebudowana. Powstały dwie koncepcje: opracowana na zlecenie miasta i forsowana przez Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy. Różnice w propozycjach zmian w alejach dotyczyły m.in. zagospodarowania i rozwiązań komunikacyjnych Placu Biegańskiego i w jego najbliższym otoczeniu. Zdecydowano się na wariant „miejski”.

- To projekt, który uzyskał aprobatę Urzędu Marszałkowskiego. Częstochowskiemu centrum miasta należy się nowoczesna przestrzeń, alei potrzebne są zmiany. Podjęliśmy wszelkie działania, by jak szybciej i w jak najlepszy sposób ruszyć z tą inwestycją. Urząd Marszałkowski zgodził się na przesunięcie terminu jej rozpoczęcia na wrzesień tego roku - mówi Piotr Kurpios, pełniący obowiązki prezydenta Częstochowy.

Jak tłumaczył Marcin Biernat, zastępca prezydenta, przyjęcie innej koncepcji zmuszałoby Częstochowę do ponownego przystąpienia do konkursu o unijne fundusze. Jak twierdzą urzędnicy, nie ma gwarancji, że miasto otrzymałoby dotację. Poza tym, wszelkie zmiany projektowe wydłużyłyby rozpoczęcie inwestycji o kilka lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE/TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Zobacz, jak będzie wyglądać centrum Częstochowy