Czytasz dzięki

Zolkiewicz & Partners celuje w 100 mln zł

  • Alina Treptow
opublikowano: 11-09-2016, 22:00

Fundusz założony przez byłego menedżera Medicalgorithmics poszuka perełek w przemyśle i branży spożywczej.

Zolkiewicz & Partners Inwestycji w Wartość FIZ, który od ponad roku zarządza portfelem wartym kilkadziesiąt milionów złotych, w październiku, a później w styczniu 2017 r. wyciągnie do inwestorów rękę po dodatkowe fundusze.

GWARANT:
GWARANT:
Prywatne fundusze ulokowałem w Zolkiewicz & Partners, co oznacza, że moje interesy są zbieżne z interesami innych inwestorów funduszu — mówi Piotr Żółkiewicz, przewodniczący komitetu inwestycyjnego Zolkiewicz & Partners.
Grzegorz Kawecki

— Mamy już deklaracje znaczących wpłat. Liczymy, że w perspektywie kilku kwartałów wartość zarządzanych przez nas aktywów przekroczy 100 mln zł — informuje Piotr Żółkiewicz, przewodniczący komitetu inwestycyjnego Zolkiewicz & Partners, wcześniej związany ze spółką telemedyczną Medicalgorithmics, w której był inwestorem i dyrektorem finansowym. Obecnie gros pieniędzy jest ulokowane w spółkach giełdowych, choć fundusz się do nich nie ogranicza. Choć indeksy w ciągu ostatniego roku nie zachęcały do inwestycji na giełdzie, inwestor chwali się 13-procentowym wzrostem wartości certyfikatu.

— Mamy w portfelu 45 inwestycji. Do ośmiu największych trafiła połowa zainwestowanej kwoty. W jeden projekt inwestujemy maksymalnie 5-8 proc. wartości funduszu — mówi Piotr Żółkiewicz. Fundusz, zarządzany przez Copernicus Capital TFI, planuje 5-10 inwestycji rocznie. Będzie obejmował pakiety mniejszościowe— od 5 do 35 proc. Nie wyklucza inwestycji długoterminowych, przekraczających 7 lat, pod warunkiem że spółka cały czas się rozwija. Interesują go firmy, które mają ciekawy produkt i kompetentny zarząd, nie start-upy.

— W segmencie startupowym jest bardzo dużo pieniędzy, a oczekiwania sprzedających są nieadekwatnie wysokie — wyjaśniaprzewodniczący komitetu inwestycyjnego. Branżowo fundusz prawie się nie ogranicza. — Omijamy tylko te sektory, na których się nie znamy. Z tego powodu spółki biotechnologicznej raczej nie będziemy mieli w portfelu. Ciekawa jest natomiast branża spożywcza czy szeroko pojęty przemysł — informuje Piotr Żółkiewicz.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane