Żółte kartki dla Google'a i Facebooka

ŁO
opublikowano: 13-12-2019, 17:33

Popularny portal karierowy Glassdoor opublikował najnowszą listę najlepszych pracodawców w USA. Giganci z Doliny Krzemowej mają pod górkę.

- Wielkie firmy technologiczne, jak Facebook i należący do Alphabet Google, od dawna postrzegane jako jedne z najbardziej pożądanych miejsc pracy na świecie, które oferują niezliczone dodatki i benefity dla pracowników, tracą trochę swojego blasku - stwierdza agencja Bloomberg.  

Bloomberg

Takie wnioski płyną z lektury najnowszego raportu firmy Glassdoor, która przygotowuje ranking najlepszych miejsc pracy w USA. Znane firmy z Doliny Krzemowej wypadły z czołowej 10, choć nie brakuje w niej mniej znanych spółek technologicznych.Najlepsza okazała się HubSpot zajmują się oprogramowaniem dla chmur. Wyprzedziła konsultingowego giganta Bain & Company i DocuSign, specjalistę od elektronicznych podpisów.  

Facebook na rynku mediów społecznościowych ciągle rządzi i dzieli, ale reputacja wśród pracowników mocno ucierpiała na fali skandali z ostatnich lat. Imperium Marka Zuckerberga triumfowało w rankingu trzykrotnie w ostatniej dekadzie, a teraz zajmuje dopiero 23 miejsce, najniższe od 2011 roku. W ubiegłym roku Facebook był na siódmej pozycji.  

Kiepską formę ma też Google, który kilka lat temu był liderem, później regularnie lądował w czołówce, ale tym razem spadł na 11 miejsce. Apple zajmuje odległą 84 pozycję, natomiast Amazon nie trafił na listę składającą się ze 100 firm po raz 12 z rzędu.

Lista Glassdoor zawiera jednak technologiczne wyjątki od tej reguły. Microsoft awansował o kilkanaście „oczek” na 21 pozycję. Kilka spółek zadebiutowało, jak choćby SurveyMonkey i Slack Technologies.  

Glassdoor jest amerykańskim portalem, na którym pracownicy mogą umieszczać anonimowe oceny i recenzje swoich pracodawców.      

Najlepsi pracodawcy w USA w 2020

1. HubSpot

2. Bain & Company

3. DocuSign

4. In-N-Out Burger

5. Sammons Financial Group

6. Lawrence Livermore National Laboratory

7. Intuitive Surgical

8. Ultimate Software

9. VIPKid

10. Southwest Airlines

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane