Żonaci mężczyźni zarabiają najwięcej

opublikowano: 26-08-2019, 22:00

Smutna prawda mówi, że nie było i nie ma równości na rynku pracy — napisał „MarketWatch”.

Z najnowszych badań Uniwersytetu w Minnesocie oraz instytutu badawczego IPUMS-USA wynika, że żonaci mężczyźni wspięli się na sam wierzchołek drabiny płac w USA i nie dość, że zarabiają więcej niż mężczyźni single i kobiety, to jeszcze pozostawiają za sobą ogromną przepaść. Ich średnie płace są znacznie wyższe niż płace w pozostałych grupach — przekroczyły już 80 tys. USD rocznie, podczas gdy pozostali pracownicy ledwie osiągają poziom 50 tys. USD. Z czego to wynika? Nie ma tutaj zależności przyczynowo-skutkowej, bo — pisze portal — przecież sam fakt zmiany stanu cywilnego w dzisiejszych czasach prawdopodobnie nie gwarantuje podwyżki.

— Być może po prostu mężczyźni z wyższymi zarobkami częściej się żenią — komentuje Guillaume Vandenbroucke, analityk z Fedu w St. Louis.

Jego zdaniem młodzi mężczyźni na ogół zarabiają mniej, a obecnie małżeństwa są zawierane w późniejszym wieku niż w poprzednich pokoleniach.

— Mężczyźni często żenią się później niż kobiety wychodzą za mąż, więc jest stosunkowo mało dwudziestoletnich mężczyzn, którzy są po ślubie — dodaje Guillaume Vandenbroucke.

W badaniu wykorzystano dane amerykańskiego urzędu statystycznego US Census Bureau zbierane metodą kwestionariuszową.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy