ZPO Dana myśli o oszczędnościach

Bogdan Tychowski
24-07-2001, 00:00

ZPO Dana myśli o oszczędnościach

Na 27 lipca wyznaczono WZA Zakładu Przemysłu Odzieżowego Dana w Szczecinie, na którym ma zostać podjęta decyzja o sprzedaży dwóch nieruchomości — przy al. Wyzwolenia (tu mieszczą się linie produkcyjne) i budynku administracyjnego przy ul. Odzieżowej. Jeżeli tak się stanie, Dana ze swoją produkcją przeniesie się na peryferie miasta.

— Sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Ten punkt o sprzedaży dwóch wieżowców w centrum miasta może jeszcze spaść z programu WZA. Pieniądze z transakcji będą mogłyby być przeznaczone na spłatę zadłużenia spółki m.in. w ZUS. Najbardziej jednak zależy nam na sprzedaży nieruchomości w innych częściach miasta — przy ul. 5 lipca i Jagiellońskiej oraz położone nad morzem — w Świnoujściu, Pogorzelicy i Trzebieży — stwierdza Stefan Przepiera, prezes ZPO Dana.

Problem jednak w tym, że te ostatnie nieruchomości należą do Skarbu Państwa i o przeniesieniu ich własności na rzecz firmy na razie nie ma mowy. Delegatura MSP w Szczecinie przeprowadziła kontrolę i nie wyraziła zgody. Powodem jest nieuregulowanie zobowiązań wobec SP, które wynosi 11 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZPO Dana myśli o oszczędnościach