Zuckerberg bogatszy od twórców Google

OSZ, Bloomberg
opublikowano: 18-05-2012, 06:34

Kariera chodzącego non stop w czarnej bluzie byłego studenta Harvardu osiągnęła właśnie jeden ze szczytów.

Facebook wchodzi na parkiet, założyciel wkracza do elity miliarderów. Najpopularniejszy serwis społecznościowy świata zdecydował się sprzedać akcje w IPO po maksymalnej cenie z widełek, czyli 38 USD za sztukę. Wycena spółki sięgnie więc 104 mld USD, a majątek Marka Zuckerberga, głównego założyciela i szefa portalu, dobije do ponad 19,1 mld USD, bo tyle są warte akcje i opcje, które ciągle posiada. Zuckerberg sprzedał w pierwotnej ofercie publicznej ponad 30 mln akcji o wartości 1,15 mld USD.

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg (fot. Bloomberg)

“Zuckerberg nie myśli o swoim bogactwie - mówi David Kirkpatrick, autor książki "The Facebook Effect”. 28-latek, który w studenckim mieszkaniu wspólnie ze znajomymi stworzył portal, jest dziś według agencji Bloomberga bogatszy od założycieli Google - Siergieja Brina i Larry’ego Page’a, czyli prawdziwych guru internetowej branży.

Sporo zarobili także pozostali współzałożyciele oraz inwestorzy, którzy wcześniej uwierzyli w sukces portalu, z którego korzysta obecnie ponad 900 mln osób na całym świecie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Zuckerberg bogatszy od twórców Google