ZUS zawarł dwie umowy z Prokomem dotyczące systemu informatycznego

PAP
opublikowano: 28-12-2007, 20:42

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawarł w  piątek dwie umowy z firmą Prokom Software, dotyczące rozbudowy Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) oraz administrowania tym systemem - poinformował ZUS.

Obie umowy, zawarte na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2008 r., są ściśle związane z umową główną na dostawę i wdrożenie Kompleksowego Systemu Informatycznego, zawartą pomiędzy ZUS-em i Prokomem do 10 października 2010 roku.

Pierwsza z nich jest umową uzupełniającą na modyfikację, rozbudowę i konserwację oprogramowania KSI, druga dotyczy świadczenia usług administrowania i eksploatowania wydzielonymi obszarami KSI w ZUS.

Podobne umowy uzupełniające oraz umowy na administrację i eksploatację ZUS zawierał z Prokomem od 2001 roku, co miało związek ze zmianą przepisów w dziedzinie ubezpieczeń.

Obecnie ZUS chce zmodyfikować system, by przygotować się do wypłat emerytur z I i II filara.

"Zadanie, przed którym obecnie stoi ZUS, dotyczy obsługi wypłat emerytur z I i II filara, do czego konieczne jest zmodyfikowanie Kompleksowego Systemu Informatycznego stosownie do ustawy o świadczeniach ze środków gromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych, której projekt jest opracowywany" - czytamy.

Przed zawarciem umów, ZUS uzyskał zgodę prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz poinformował szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W styczniu 2008 roku Prokom zdeponuje w banku PKO BP kody źródłowe oprogramowania użytkowego, wchodzącego w skład Kompleksowego Systemu Informatycznego. Zdeponowane kody źródłowe staną się w przyszłości, po wygaśnięciu umowy z Prokom Software, podstawą do dalszych prac nad rozbudową i modyfikacją KSI. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ZUS zawarł dwie umowy z Prokomem dotyczące systemu informatycznego