Związkowcy PKP zablokują Dworzec Centralny

ET
opublikowano: 09-12-2008, 00:00

Uwaga podróżni! Pociągi do i z Warszawy mogą mieć dzisiaj spore opóźnienie. Opóźnienie może ulec zmianie.

Uwaga podróżni! Pociągi do i z Warszawy mogą mieć dzisiaj spore opóźnienie. Opóźnienie może ulec zmianie.

Były blokady w Katowicach i w Krakowie. Dzisiaj pasażerowie jadący do Warszawy muszą liczyć się ze sporymi opóźnieniami. W południe związkowcy z PKP na półtorej godziny zablokują perony Dworca Centralnego. Początek akcji przewidziany jest na godzinę 11.30, koniec protestu — na 13. Kolejarze wychodzą na tory, ponieważ nie podobają się im zmiany w ustawie o emeryturach pomostowych, które sporą część pracowników pozbawiają tego przywileju. Rząd stoi na stanowisku, że wcześniejsze świadczenia należą się tylko wybranym grupom zawodowym, pracującym na kolei w szczególnych warunkach.

— Domagamy się respektowania wcześniejszych porozumień, zgodnie z którymi wszyscy zatrudnieni przed 1 stycznia 1999 r. mają prawo do wcześniejszych emerytur — mówi Wiesław Pełka z NSZZ Solidarność PKP PLK.

Zarząd PKP w specjalnym oświadczeniu podał wczoraj, że akcja strajkowa jest nielegalna i wobec blokujących tory złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wszystkie pociągi jadące do stolicy będą kończyły bieg na dworcach Warszawa Zachodnia (skąd odjadą pociągi do Łodzi) oraz Warszawa Wschodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane