Związkowcy z Orlenu chcą podwyżek

DI, Parkiet
17-01-2011, 06:55

Nawet dwucyfrowych podwyżek pensji domagają się związkowcy z największych przedsiębiorstw, m.in. Azotów Tarnów, Orlenu czy firm górniczych - informuje "Parkiet".

Gazeta przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że związki zawodowe oczekują większych podwyżek niż rok temu. I tak np. związkowcy z tarnowskich Azotów chcieliby zwiększenia płacy zasadniczej o 6-8 proc., a związkowcy z Orlenu i Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się pensji wyższych o 10 proc.

To dopiero początek negocjacji, ale już wiadomo, że końcowe ustalenia mogą jednak być dalekie od życzeń. Np. początkowo związki w Grupie Lotos chciały 15 proc. podwyżki, a ostatecznie stanęło na wzroście płac o 4,5 proc. Podobnie wyglądała sytuacja w Zakładach Azotowych Puławy - związkowcy żądali tam 12 proc. podwyżki, a w końcu zgodzono się na 3-procentowy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Parkiet

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Związkowcy z Orlenu chcą podwyżek