Zwiedzaj i się lecz

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 20-10-2005, 00:00

Turystyczna firma zamierza inwestować w sektorze zdrowia. Intratny klient to zagraniczny pacjent, którego Gromada chce przekonać do Polski.

W turystyce jest miejsce na usługi medyczne. Tak uważa Roman Budzyński, prezes spółdzielni turystycznej Gromada. Dlatego planuje wykorzystać tę niszę do własnych projektów.

— Za granicą turystyka medyczna odgrywa dużą rolę i przynosi spore dochody. Przez wiele lat to z Polski woziliśmy ludzi na leczenie, na przykład do Rosji, Niemiec, Szwajcarii i USA. Teraz widzimy możliwość odwrócenia kierunku — mówi Roman Budzyński.

Gromada przekonuje w świecie, że w Polsce warto się leczyć. Część badań i zabiegów może świadczyć dzięki własnej spółce medycznej Gromada Medica, która zarządza przychodnią w Warszawie.

— Mamy 16 poradni specjalistycznych. Obsługujemy rocznie około 42 tys. pacjentów, z czego jedna szósta to pacjenci z zagranicy. W ciągu 2 lat chcielibyśmy, aby obcokrajowcy stanowili połowę pacjentów — mówi prezes Budzyński.

Kanadyjczycy przyjeżdżają leczyć zaburzenia prostaty, Niemcy i Szwedzi chcą korzystać z usług stomatologicznych, a Rosjanie są zainteresowani leczeniem niepłodności, uzależnień i rehabilitacją. Gromada promuje się też w Izraelu.

— Na zabiegi, których nie wykonujemy u siebie, podpisujemy umowy z innymi placówkami. Mamy też własny dom sanatoryjny w Busku — zachwala Alfred Liszek, prezes Gromada Medica.

Wszystkie zabiegi są pełnopłatne, ale w przypadku krajów z UE Gromada stara się, aby leczenie w Polsce mogło być refundowane przez kasy chorych danych krajów.

— Nie mamy kontraktów z NFZ, bo proponowane stawki były nieopłacalne — wyjaśnia prezes Liszek.

Obroty spółki wyniosą w tym roku 2,3 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zwiedzaj i się lecz