Zwyżka na Wall Street

opublikowano: 08-06-2018, 22:08

Mając na uwadze bardzo pracowity przyszły tydzień wydaniu banków centralnych, inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach próbowali podciągać indeksy.

Traderzy wskazywali przy tym, na przepływ kapitałów z rynków wschodzących mocno wyeksponowanych na wysokie ceny ropy oraz z powodu obaw o handel globalny w obliczy wojny celnej.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Oczekuje się, że podczas najbliższego posiedzenia FOCM, zaplanowanego na 12-13 czerwca, amerykańskie władze monetarne po raz drugi w tym roku podniosą stopy procentowe.

Na początku sesyjnego dnia indeksy mocno opadły, ale kolejne godziny przyniosły stopniową poprawę sytuacji i wyjście wskaźników ponad kreskę. Początkowa przecena była w dużej mierze wynikiem spadku notowań akcji Apple i jego poddostawców. Wszystko prze informację, że producent iPhone’ów oczekuje wyprodukowania o około 20 proc. mniej smartfonów niż rok wcześniej, na poziomie około 80 mln sztuk. Gracze z miejsca potraktowali to jako ostrzeżenie o znaczącym wychłodzeniu tego segmentu rynku i pozbywali się udziałów w gigancie z Cupertino. 

Na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 0,30 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,31 proc. zaś Nasdaq drożał o 0,14 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu