Zwyżki PKP Cargo wciąż nie są przełomem (ANALIZA TECHNICZNA)

Mimo pozytywnej reakcji inwestorów na zakończenie sporu zbiorowego w PKP Cargo, hossa na walorach spółki wciąż jest odległą perspektywą, wynika z analizy technicznej.

W środę po południu notowania PKP Cargo rosną o 5,0 proc., do 53,50 zł, najwyższego poziomu od dwóch miesięcy. To reakcja inwestorów na wtorkową informację o zakończeniu sporu zbiorowego w spółce i zapowiedź negocjacji ze związkami w sprawie płac. Mimo zdecydowanego odbicia notowań wciąż jest za wcześnie, by mówić o początku hossy w notowaniach kolejowej spółki, podpowiada analiza techniczna.

Obecna fala wzrostowa ma jeszcze 7,7-procentowy potencjał, a kontynuacja zwyżek jest uzależniona od przełamania oporu na wysokości 57,60 zł. Właśnie na takiej wysokości znajduje się dolne ograniczenie lekko zniżkującego kanału, z którego kurs wybił się dołem w styczniu. Dopiero w razie powrotu kursu do wewnątrz kanału kupujący powinni być zdolni do wypchnięcia notowań nawet do 66,60 zł, czyli o kolejne 15,6 proc. Gdyby jednak kolejne próby ataku na pułap 57,60 zł zakończyły się niepowodzeniem, najlepszym rozwiązaniem może pozostać cięcie strat poprzez sprzedaż akcji.


Sytuacja techniczna wykresu notowań PKP Cargo. Źródło: pb.pl, Bloomberg.

Sytuacja techniczna wykresu notowań PKP Cargo
pb.pl, Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane