Życiowa fuzja w grupie VIG

Austriacki ubezpieczyciel połączy Compensę Życie i Benefię Życię.

Z polskiego rynku ubezpieczeniowego zniknie towarzystwo Benefia Życie. To efekt decyzji władz  austriackiej grupy ubezpieczeniowej VIG. Zdecydowały one o połączeniu dwóch polskich towarzystw życiowych: Compensy i Benefii. Fuzja ma nastąpić jeszcze w tym roku. Po jej zakończeniu obie spółki będą działać pod marką Compensa.

- Do realizacji projektu przystępujemy w momencie wyraźnego spowolnienia na rynku ubezpieczeń na życie. Chcemy spożytkować ten czas, by przygotować się do wyzwań stojących przed branżą oraz docelowo utrzymać konkurencyjną pozycję wśród największych towarzystw ubezpieczeń na życie – mówi Franz Fuchs, prezes VIG Polska.

Po fuzji VIG w Polsce będzie miał trzy towarzystwa ubezpieczeń na życie. W grupie pozostaną: Compensa Życie i kupiona od Zygmunta Solorza-Żaka Polisa-Życie. Do tego należy doliczyć trzecią firmę - Skandię Życie. VIG Polska czeka na zgody regulacyjne, by przejąć firmę od Old Mutual.

W 2012 r. wypełniona po brzegi przypisem z polisolokat Benefia Życie stała się na chwilę graczem numerem dwa na rynku życiowym pod względem przychodów. W ubiegłym roku jej przypis drastycznie skurczył się. Spółka jest także bohaterem sprawy, opisywanej na łamach „PB”. Obecne władze ubezpieczyciela oskarżyły poprzedników o sprzeniewierzenie ponad 150 mln zł.

Sprawa trafiła do prokuratury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy