Zysk Instalu Kraków wzrósł 4,5-krotnie

KZ
opublikowano: 15-05-2009, 10:45

Wynik netto budowlano-deweloperskiej grupy wyniósł w pierwszym kwartale 5 mln zł. Przed rokiem sięgnął 1,1 mln zł.

Przychody spółki wzrosły o jedną piątą do 64,4 mln zł.

"Spółka specjalizując się w wykonywaniu oraz montażu instalacji w obiektach przemysłowych, komunalnych i ochrony środowiska wykorzystuje koniunkturę w tej części branży budowlanej.
W I kwartale 2009 roku sukcesywnie zwiększaliśmy przychody z działalności podstawowej. Ponadto dodatkowe przychody uzyskaliśmy ze sprzedaży budowanych przez nas mieszkań" – mówi Piotr Juszczyk, prezes Instalu Kraków.

„Wynik w II kwartale 2009 r. w ocenie zarządu spółki powinien być porównywalny z wynikiem I kwartału 2009 r., i będzie zależny od liczby przeniesionych na klientów mieszkań, która powinna być porównywalna z wynikiem poprzedniego kwartału. W produkcji budowlano-montażowej zarówno w kraju, jak i na rynki niemieckim przychody ze sprzedaży powinny być wyższe, niż w I kwartale 2009 r.” – napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane