Zysk Mennicy Skarbowej spadł w III kwartale

opublikowano: 15-11-2021, 08:17

W III kwartale 2021 r. zysk netto Mennicy Skarbowej spadł o ponad 12 proc. do 6 mln zł.

EBITDA zwiększyła się o 45 proc. do 8,22 mln zł, a przychody o 66 proc. do 224,5 mln zł.

“ Niższy wynik na poziomie zysku netto pomimo wyższego wyniku na poziomie zysku brutto jest efektem zmiany sposobu rozliczania podatku dochodowego, który w poprzednich latach rozliczany był metodą uproszczoną (zaliczkową), a od stycznia 2021 rozliczany jest na bieżąco tj. co miesiąc” - podano.

Po trzech kwartałach EBITDA to 20,2 mln zł (+27 proc.), a zysk netto 15,2 mln zł (+0,5 proc.).

W trzech kwartałach tego roku spółka sprzedała 2,7 tony złota w porównaniu do 2,1 tony w całym 2020 r.

„Coraz więcej Polaków kupuje złoto mając świadomość, że inwestują w aktywo łatwo zbywalne, a co ważniejsze - utrzymujące wysoki poziom siły nabywczej w perspektywie kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Co ważne, klienci decydując się na zakup naszych towarów nie muszą także wydawać znacznych środków finansowych, tak jak np. w przypadku kupna nieruchomości. Wystarczy już kilkaset złotych, aby stać się właścicielem produktu inwestycyjnego ze złota. Wzrost popularności złota przekłada się na naszą większą sprzedaż" - komentuje Jarosław Żołędowski, prezes Mennicy Skarbowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane