Zysk Morgan Stanley mocno w górę

opublikowano: 16-04-2021, 14:38

Morgan Stanley poinformował w piątek o dużym skoku kwartalnego zysku, który z łatwością przekroczył oczekiwania, ponieważ światowy boom transakcyjny pobudził bankowość inwestycyjną, pisze Reuters.

Morgan Stanley
fot. Bloomberg
Morgan Stanley fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Morgan Stanley, który jest jednym z czołowych banków inwestycyjnych na Wall Street, poinformował, że w pierwszym kwartale roku zysk przypadający akcjonariuszom wzrósł do 3,98 mld USD, czyli 2,19 USD na akcję. Rok wcześniej wyniósł 1,59 mld USD czyli 1,01 USD na akcję. Analitycy oczekiwali, że zysk sięgnie 1,70 USD na akcję.

Przychody netto banku wzrosły o 61 proc. do 15,72 mld USD. Podobnie jak większy rywal, Goldman Sachs, Morgan Stanley skorzystał w pierwszym kwartale roku na rekordowym poziomie aktywności na rynkach kapitałowych. Zebrał również wysokie prowizje z tytułu pośrednictwa w pierwszych ofertach publicznych kilku spółek, w tym Affirm Holdings i AppLovin.

Według danych Refinitiv, globalne opłaty za bankowość inwestycyjną osiągnęły rekord wszech czasów. W marcu wyniosły 39,4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane