Zysk netto Orange spadł o 86 proc.

opublikowano: 26-07-2016, 07:21

W drugim kwartale 2016 r. zysk netto Orange Polska spadł o 86 proc. do 17 mln zł. Kurs akcji rośnie.

Przychody telekomy spadły o 3,7 proc. do 2,9 mld zł, a EBITDA o 14,1 proc. do 824 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 142 mln zł i był o 38,8 proc. niższy r/r.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska.
ORANGE

W całym pierwszym półroczu przychody spadły o 4 proc. do 5,7 mld zł, EBITDA o 11,8 proc. do 1,69 mld zł, a zysk netto o 61 mln zł do 115 mln zł.

Spółka zaznaczyła w komunikacie, że jej przychody w segmencie komórkowym wzrosły o 6,5 proc  r/r w drugim kwartale dzięki sprzedaży sprzętu. O 11 proc  r/r wzrosła też liczba klientów abonamentowych usług mobilnych.

- Wyniki drugiego kwartału stanowią potwierdzenie naszych silnych i słabych stron. Utrzymujemy doskonałą dynamikę działalności komercyjnej w usługach mobilnych, zarówno wśród klientów indywidualnych jak i biznesowych. W drugim półroczu, kluczowym elementem naszych działań będzie poprawa w segmencie usług stacjonarnych. Nasza usługa FTTH jest już dostępna dla ponad miliona gospodarstw domowych, ale świadomość korzyści technologii światłowodowej wśród polskich klientów jest nadal niska. Staramy się obecnie zmienić ten stan rzeczy poprzez komunikację marketingową. W połączeniu z innymi działaniami powinno się to przyczynić do znacznego przyspieszenia procesu pozyskiwania klientów. Będziemy także pracować nad udoskonalaniem oferty konwergentnej. Ponadto, dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące rejestracji kart pre-paid. W tym zakresie dążymy przede wszystkim do tego, żeby cała procedura była jak najbardziej prosta i przyjazna dla klientów - powiedział Jean-Francois Fallacher, prezes grupy, cytowany w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane