Zysk netto Ulmy spadł o 37 proc.

GRA
opublikowano: 07-11-2008, 09:21

Zyski budowlanej Ulmy stopniały w  porównaniu z zeszłym rokiem. Zdaniem zarządu, winna jest walka cenowa na  rynku.

Przychody budowlanej spółko wzrosły w minionym kwartale z 56,3 mln zł w 2007 r. do 62 mln zł. Mimo to widać znaczący spadek na poziomie wyników. Zysk operacyjny zmniejszył się 18,8 mln zł do 10,1 mln zł. Spadł też zysk netto, z 14,66 mln zł do 6,33 mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach Ulma 188 mln zł sprzedaży, czyli wyraźnie więcej niż rok wcześniej (161 mln zł). Równie wyraźne jest pogorszenie zysków. Na poziomie operacyjnym spadł z 51,8 mln zł do 36,5 mln zł, a na poziomie netto – z 39 mln zł do 24,5 mln zł.

- W ślad za ogólnoświatowym kryzysem, rynek budowlany w Polsce w zakresie budownictwa mieszkaniowego zaczął przeżywać regres. Jednym ze skutków tego zjawiska jest nasilenie walki konkurencyjnej pomiędzy uczestnikami rynku materiałów budowlanych, prowadzącej do spadku oferowanych cen produktów i usług – wyjaśnił zarząd w komentarzu do raportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Zysk netto Ulmy spadł o 37 proc.