Zysk operacyjny Daimlera wzrósł o 8 proc.

opublikowano: 24-10-2019, 10:33

Daimler poinformował o niewielkim wzroście zysku operacyjnego w trzecim kwartale, do którego przyczynił się wzrost sprzedaży samochodów marki Mercedes-Benz. Firma zapowiedziała jednak cięcia kosztów i ostrzegła, że koszty prawne związane z aferą dieslową mogą jeszcze wzrosnąć, informuje Reuters.

Zysk grupy przed odliczeniem odsetek i podatków (EBIT) wzrósł o 8 proc. do 2,69 mld EUR, w porównaniu do 2,49 mld EUR w poprzednim roku.

Kurs akcji Daimlera rósł rano o 5,4 proc.

Daimler zapowiedział, że dokona przeglądu kosztów po tym, jak marża w Mercedes-Benz spadła do 6 proc., co oznacza spadek z 6,3 proc. w poprzednim roku z powodu problemów produkcyjnych Mercedes GLS i faktu wyposażenia aut w kosztowne filtry antyemisyjne.

- Aby opanować transformację w ciągu najbliższych kilku lat, musimy znacznie zwiększyć nasze wysiłki: musimy znacznie obniżyć koszty i konsekwentnie wzmacniać przepływy pieniężne - powiedziała dyrektor Ola Kaellenius, nie podając szczegółów.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy