Zysk operacyjny Samsung Electronics spadł o 60 proc.

opublikowano: 05-04-2019, 07:20

Samsung poinformował o największym od czterech lat spadku zysku operacyjnego w pierwszym kwartale, o czym ostrzegał w ubiegłym miesiącu. Powodem pogorszenia wyniku jest spadek cen chipów pamięci i słabsza sprzedaż smartfonów.

Zysk operacyjny największej południowokoreańskiej firmy spadł do 6,2 bln wonów (5,5 mld USD) w pierwszym kwartale, wynika z opublikowanych w piątek wstępnych wyników. Ostatni raz tak duży spadek zysku Samsung zanotował w trzecim kwartale 2014 roku. Analitycy spodziewali się jego dużej zniżki, ale oczekiwali zysku operacyjnego na poziomie 6,93 bln wonów. Gorsza od oczekiwań okazała się także kwartalna sprzedaż, która wyniosła 52 bln wonów i była o 1 bln wonów niższa od prognoz analityków.

Samsung
fot. Bloomberg

Samsung nie podał wyniku netto, ani wyników poszczególnych działów. Zrobi to później w tym miesiącu kiedy opublikuje pełny raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane