Zysk ThyssenKruppa był wyższy niż oczekiwano

opublikowano: 22-08-2002, 09:46

FRANKFURT (Reuters) - Niemiecki koncern stalowy ThyssenKrupp opublikował w czwartek wyniki za trzeci kwartał swojego roku obrachunkowego, które okazały się lepsze od spodziewanych. Spółce pomógł rosnący popyt na stal.

Czwarty pod względem wielkości producent płaskiej stali węglowej na świecie podał, że jego zysk brutto wyniósł 316 milionów euro wobec 435 milionów euro rok wcześniej.

Analitycy ankietowani przez Reutera szacowali, że zysk w kwartale zakończonym 30 czerwca wyniesie 145 milionów euro.

Spółka, na której wynikach w ostatnim czasie boleśnie odbijały się niskie ceny ropy podała, że udało jej się przetrwać najgorszy okres i obecnie wszystkie działy grupy przynoszą zyski.

Grupa szacuje, że mimo słabego tempa światowego ożywienia gospodarczego wypracowanie w bieżącym roku obrachunkowym 400 milionów euro zysku operacyjnego jest jak najbardziej realne.

ThyssenKrupp wziął przykład z lidera na światowym rynku stali - koncernu Arcelor i w lipcu zapowiedział podwyżkę cen stali dostarczanej po 1 października. Kolejnej podwyżki należy spodziewać się w styczniu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy