Zyski idą na nowe zakupy

Tomasz Boduszek
03-10-2007, 00:00

Moje przedsiębiorstwo nie ma dylematu, jak inwestować nadwyżki finansowe, gdyż wypracowywane przez nas zyski są natychmiast przeznaczane na kolejne transakcje. Wynika to ze specyfiki działalności w branży usług windykacyjnych, w której kluczem do sukcesu jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również kapitał obrotowy.

Reinwestując nadwyżki finansowe firmy, osiągamy znacznie wyższe stopy zwrotu, niż gdybyśmy korzystali z instrumentów inwestycyjnych, takich jak lokaty bankowe, czy powierzali nadwyżki finansowe towarzystwom funduszy inwestycyjnych. W ten sposób kapitał nie zostaje zamrożony, tylko cały czas pracuje dla nas.

Takie rozwiązanie dodatkowo pozwala zwiększyć skalę działania spółki i uzyskiwać wyższe przychody. Lokowanie pieniędzy w funduszach inwestycyjnych czy też korzystanie z lokat bankowych w naszej branży z pewnością byłoby mniej korzystnym wyborem.

Tomasz Boduszek

prezes zarządu Pragma Inkaso

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Boduszek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zyski idą na nowe zakupy