


Fąfara: Ceny paliw w Polsce najniższe w regionie, firmy paliwowe głównym beneficjentem kryzysu geopolitycznego





Największe OFE oczekuje, że spółka IT umorzy warte ok. 300 mln zł akcje własne, które skupiła z rynku. Asseco od początku roku przedstawia pomysły na wykorzystanie ich w programie motywacyjnym dla kluczowych menedżerów.




7 sierpnia obuwnicza spółka organizuje konferencję poświęconą wynikom za II kwartał. Kurs już pod to rósł, ale analitycy szybko tonowali optymizm.

Producenci z Państwa Środka coraz śmielej dominują w najbardziej zaawansowanych technologicznie sektorach przemysłu, a ich udział w światowym eksporcie takich towarów sięga już ponad 25 proc. Czy ten trend da się jeszcze zatrzymać?





W pierwszej połowie 2026 r. Polacy kupili na Półwyspie Iberyjskim niemal 2,3 tys. domów i apartamentów. To najwięcej w historii. Ceny na rynku wtórnym poszły w górę o ponad 17 proc.

Spadek hurtowych cen paliw i deklaracje przedstawicieli rządu, że mogą obniżyć VAT na wypadek wzrostu cen benzyny i oleju napędowego, to sygnały, że inflacja w sierpniu nie powinna być problemem. Jeśli rzeczywiście utrzyma się ona na niskim poziomie, będzie można wrócić do dyskusji, czy RPP powinna już po wakacjach zacząć obniżki stóp.



Analitycy Citi, Erste i Oddo BHF obniżyli rekomendacje dla kilku banków z GPW. Inni eksperci za niedowartościowane uważają tylko pojedyncze akcje z branży.




Być może powoli zbliżamy się do końca drugiej odsłony surowcowej superhossy. I choć jej najnowsza fala nie była tak spektakularna jak ta z lat 2020-22, to surowcowy indeks CRB niemal wyrównał historyczny rekord z 2008 r.








Odzieżowa spółka ograniczyła zamówienia w Bangladeszu w związku ze sporem z lokalnymi eksporterami o 40 mln USD. Polska firma nazywa zarzuty części dostawców dezinformacją.




Bądź dobrze poinformowany – czytaj codzienne analizy kluczowych danych wraz z prognozami.
Korzystaj z bazy zawierającej 5000 danych z polskiej i światowej gospodarki. Analizuj i twórz personalizowane wykresy.
Wiedz więcej - kluczowe zjawiska gospodarcze tłumaczy Ignacy Morawski, główny ekonomista PB.




Postawienie na mocno przecenione kruszce i teza o gospodarczej ekspansji miały napędzić wakacyjne stopy zwrotu. Rzeczywistość okazała się jednak bezwzględna.
Jakub Krawczyk, analityk Oddo BHF, uważa, że jest wystarczająco dużo inwestorów, którzy mają długoterminowe podejście i będą chcieli zatrzymać akcje Żabki w portfelach. Oto jego rekomendacja.

Od Wall Street przez świat luksusowych nieruchomości aż po telewizję - zawodowe metamorfozy zaprowadziły Billy'ego Nasha na szczyt. Dziś, jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych agentów luksusowych posiadłości w USA i producent międzynarodowego programu „Passport Properties”, zabiera widzów w podróż po najbardziej niezwykłych rezydencjach świata. Program jest już dostępny w Polsce.




Ostatnie dni na rynkach finansowych przyniosły historyczne szczyty na warszawskiej giełdzie oraz wzrosty na Wall Street. Czy fala hossy ma szansę na kontynuację, a inwestorzy detaliczni powinni nadal zwiększać swoje zaangażowanie w akcje? W programie PB RYNKI analizują to Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu doradztwa inwestycyjnego w Ipopema Securities oraz prof. Krzysztof Borowski, analityk techniczny, wykładowca SGH.