Czytasz dzięki

1 mln USD za informację o skradzionych butach

opublikowano: 13-07-2015, 12:11

Anonimowa osoba zaoferowała 1 mln USD nagrody za wiarygodną informację prowadzącą do pary butów Judy Garland, które skradziono z jej muzeum w Grand Rapids w Minnesocie.

Nie chodzi o zwykłe buty, ale te, które aktorka nosiła w legendarnym filmie z 1939 roku pt. „Czarodziej z krainy Oz”. Była to jedna z czterech par wykorzystywanych w filmie. Trzy pozostałe są w Instytucie Smithsona w Waszyngtonie.

youtube

John Kelsch, szef muzeum Judy Garland ujawnił jedynie, że osoba oferująca nagrodę pochodzi ze stanu Arizona i jest wielkim fanem zarówno Garland jak i słynnego filmu, w którym zagrała główną rolę. Milion dolarów dostanie ten, kto wskaże dokładnie miejsce, gdzie są buty, oraz sprawcę kradzieży.

W sierpniu minie 10 lat od kradzieży butów. Były ubezpieczone na 1 mln USD, ale Kelsch twierdzi, że obecnie są warte 2-3 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane