1 proc. premii za rok z DB

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 09-02-2015, 00:00

FUNDUSZE Bank nagrodzi klientów, którzy kupią jednostki funduszu i pozostaną lojalni przez 12 miesięcy.

Rynek jest trudny, a klienci wymagający. W dodatku niechętnie zmieniają zwyczaje inwestycyjne, mimo że w środowisku niskich stóp procentowych nie robią kokosów. Na miliardy zalegające na lokatach polują zwłaszcza TFI, ale banki też węszą interes w sprzedaży funduszy. Inwestora trzeba jednak najpierw namówić do zakupu jednostek uczestnictwa. Deutsche Bank ma wabik przetestowany już we Włoszech, w Hiszpanii i Portugalii. Będzie wypłacał polskim klientom premię w zamian za inwestycje w fundusze. Marchewką są też brak opłaty dystrybucyjnej (do 5,5 proc.) i dostęp do prawie 700 polskich i zagranicznych funduszy 17 TFI.

— Aby wziąć udział w promocji „Premia na start”, należy do końca marca zainwestować w fundusze minimum 5 tys. zł i trzymać pieniądze na rachunku co najmniej przez rok. Premia wynosi 1 proc. kwoty wydanej na jednostki, do 20 tys. zł brutto od zainwestowanych 2 mln zł — tłumaczy Monika Szlosek, dyrektor bankowości detalicznej i inwestycyjnej w Deutsche Bank Polska.

Deutche Bank chwali się, że w trzech krajach, gdzie zorganizowano podobną promocję, grupa pozyskała w ten sposób łącznie kilkanaście miliardów euro świeżej gotówki, a maksymalne kwoty premii rozdawaneklientom wyniosły 2-5 tys. EUR. Skarbiec TFI, który przed trzema laty wystartował z kampanią promującą platformę skarbiec24, miał równie ambitne plany. W ciągu 12 miesięcy chciał zwiększyć bazę inwestorów o kilka tysięcy, a kapitał miał płynąć szerokim strumieniem. Żeby zmotywować do zakupu jednostek przez internet, rozdawał nagrody — i to nie byle jakie. Inwestor, który wpłacił co najmniej 5 mln zł, miał otrzymać audi Q7 i jeździć nim tak długo, jak długo trzymał pieniądze na rachunku. Dla mniej zamożnych klientów marchewką były iPody, iPhone’y i wycieczki zagraniczne. Efekty sprzedażowe tej promocji są jednak owiane tajemnicą. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu