Czytasz dzięki

10 najlepiej zarabiających pisarzy

DI
opublikowano: 31-07-2015, 14:27

Magazyn „Forbes” opublikował nową listę najlepiej zarabiających pisarzy świata. Na czele znalazł się James Patterson, na którego konto wpłynęło 89 mln USD.

James Patterson, autor m.in. powieści o śledztwach Alexa Crossa pozostaje najlepiej zarabiającym pisarzem według „Forbesa”. Magazyn przyjrzał się wpływom twórców w okresie od czerwca 2014 r. do czerwca 2015 r.  

Zobacz więcej

James Patterson

youtube.com

Amerykanin jest niczym fabryka książek, bo w zeszłym roku na rynku pojawiło się kilkanaście publikacji sygnowanych jego nazwiskiem. Popularny autor współpracuje z armią współautorów, którzy przygotowują kolejne książki. W sumie w bibliografii ma już 150 pozycji.  

Patterson jest płodnym pisarzem, ale nie trzeba pisać bez przerwy, żeby zarobić na książkach fortunę. John Green i Veronica Roth, którzy uzupełniają podium najlepiej opłacanych nie wydali w zeszłym roku nowej książki.  

„Forbes” obliczył także, ile warta jest każda strona wydana przez poszczególnych pisarzy. Patterson na jednej stronie zarobił 13 tys. USD, co jest wynikiem znacznie gorszym Jeffa Kinneya. Autor serii „Dziennik Cwaniaczka” zarabia na stronie 106 tys. USD.  

Milionerzy wśród pisarzy

1. James Patterson 89 mln USD

2. John Green 26 mln USD

3. Veronica Roth 25 mln USD

4. Danielle Steel 25 mln USD

5. Jeff Kinney 23 mln USD

6. Janet Evanovich 21 mln USD

7. J.K. Rowling 19 mln USD

8. Stephen King 19 mln USD

9. Nora Roberts 18 mln USD

10. John Grisham 14 mln USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane