10 państw uzależnionych od iPhone'a (WYKRES DNIA)

W środę wszystkie oczy gadżeciarzy skierowane były na Cupertino, gdzie Apple prezentował nowe cacka. Co w tym samym czasie robili internauci? Wpisywali w wyszukiwarce hasło „iphone”.

Zobacz więcej

Premiery iPhone a liczba zapytań w Google (źródło: Puls Biznesu+)

Wyszukiwania internautów monitoruje strona Google Trends, które mierzy nie tylko liczbę zapytań, ale i liczbę opublikowanych w sieci informacji zawierających dane hasło. Danych z ostatnich dni jeszcze nie ma, ale już widać, że są szanse na pobicie rekordu, który iPhone ustanowił przy premierze modelu 4S przed rokiem (kliknij na wykres)

Kto najbardziej niecierpliwie wyczekiwał iPhone’a 5? Okazuje się, że wcale nie Amerykanie. Zakochani w Apple są Azjaci. W tym roku najwyższy udział słowa „iphone” w zapytaniach ogółem notują klawiatury w Singapurze. Na podium są jeszcze Wietnam i Tajlandia. Wśród miast, po Singapurze, wyróżnia się Dallas, japońskie Takachiho. W Europie numerem jeden jest Paryż.


TOP 10 dla „iphone” wg Google Trends w 2012 r.:

1.       Singapur

2.       Wietnam

3.       Tajlandia

4.       USA

5.       Australia

6.       Japonia

7.       Szwecja

8.       Dania

9.       Filipiny

10.   Niemcy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / 10 państw uzależnionych od iPhone'a (WYKRES DNIA)