100-letni klub Family House

EG
opublikowano: 22-02-2011, 00:00

Mieszkania sprzedają się deweloperowi dobrze, więc jego szefowie próbują sił w sporcie.

Mieszkania sprzedają się deweloperowi dobrze, więc jego szefowie próbują sił w sporcie.

O Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej zrobiło się głośno, kiedy w styczniu została prezesem klubu piłkarskiego Warta Poznań. Nowa pani prezes zamierza spłacić długi prawie 100-letniego klubu i doprowadzić do tego, że zacznie się sam utrzymywać. Zapowiada, że już od jesieni.

— Mój cel to utrzymać Wartę Poznań w pierwszej lidze. Wysłałam piłkarzy na obóz treningowy do Turcji, spłacam długi klubu i pracuję nad strategią marketingową. Mam nadzieję, że te inwestycje zamkną się w 4 mln zł — mówi prezes.

Izabella Łukomska-Pyżalska wraz z mężem są właścicielami poznańskiej spółki deweloperskiej Family House. Istnieje ona od pięciu lat i sprzedała poznaniakom 440 mieszkań i domów segmentu popularnego.

— W 2011 r. ruszamy z budową kolejnych etapów Osiedla Leśnego w Czapurach pod Poznaniem. Będzie to 200 mieszkań oraz centrum handlowe ze stacją benzynową Family House Center. Poza tym rozpoczniemy budowę dwóch inwestycji w Poznaniu: Koral (102 mieszkania) oraz Perła (94). Na popyt nie narzekamy, 70 proc. tych mieszkań ma już właściciela — mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House.

Właściciele Family House przygotowują kolejne inwestycje, których budowa zostanie uruchomiona już w 2012 r. Szuka też interesujących gruntów i projektów.

— Plany giełdowe? Nie wykluczamy, choć na razie mamy pieniądze na rozwój. W przyszłości chcemy wyjść poza aglomerację poznańską, wtedy być może sięgniemy po dodatkowy kapitał — mówi Izabella Łukomska-Pyżalska.

Emily House w 2010 r. miała 25 mln zł przychodów. Plan na ten rok to 40 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu