100 mln euro kosztowały prace dot. Nord Stream

IAR, DI
opublikowano: 09-03-2009, 14:46

Firma Nord Stream powołana do budowy Gazociągu Północnego przedstawiła sprawozdanie o wpływie gazociągu na środowisko naturalne. Agencja prasowa Interfax poinformowała, że sprawozdanie zostało przygotowane w 9 językach państw regionu Morza Bałtyckiego oraz w języku angielskim.

Na badania dotyczące ekologii i bezpieczeństwa transportu gazu po dnie Bałtyku wydano ponad 100 mln euro. Dirk von Ameln, wicedyrektor do spraw technicznych kompanii Nord Stream, wyraził nadzieję, że po konsultacjach z zainteresowanymi krajami regionu w drugiej połowie tego roku uda się otrzymać pozwolenia na budowę gazociągu w 5 państwach przez wody terytorialne których rura będzie układana. Chodzi o Rosję, Finlandię, Szwecję, Danię i Niemcy.

Nord Stream chce na początku przyszłego roku ruszyć z budową Gazociągu Północnego, a już w 2011 roku zdać go do eksploatacji. Gazociąg o długości 1220 kilometrów miałby połączyć wybrzeże Rosji i Niemiec. Pierwszą nitką można będzie przesyłać 27,5 miliarda metrów sześciennych gazu. Po ułożeniu drugiej nitki jego moce przesyłowe ulegną podwojeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 100 mln euro kosztowały prace dot. Nord Stream