109 firm odpowiada inwestorom

opublikowano: 16-06-2015, 08:00

Od ponad sześciu lat w portalu pb.pl wspieramy inwestorów, umożliwiając im zadanie pytań przedstawicielom spółek giełdowych.

Na logo „Odpowiada inwestorom” zasłużyło 107 firm, które przynajmniej raz rozwiały wątpliwości akcjonariuszy. Po najnowszej weryfikacji do akcji weszły ZE PAK, IFSA i Marvipol. Wciąż bez odpowiedzi pozostają natomiast pytania do przedstawicieli budowlanego Mirbudu — przez pięć lat napłynęło ich 12.

None
None

Na warszawskiej giełdzie — głównym parkiecie, NewConnect i Catalyst — notowanych jest ponad 900. emitentów. Nie do wszystkich jednak do tej pory napłynęły pytania, choć w sumie pytań było bez liku — ponad 31 tys. Te bardziej emocjonalne nie nadawały się do publikacji. Aby zadać pytanie spółce, należy wejść na jej profil w serwisie notowania.pb.pl. Jeśli pytania nie łamią regulaminu, są niezwłocznie publikowane. Wszystkie odpowiedzi można natomiast znaleźć na stronie akcjainwestor.pb.pl.

 

Najnowsze odpowiedzi w Akcji Inwestor

BBI Development o skupie akcji własnych

Pytanie czytelnika: Jak zarząd skomentuje wprowadzenie pod głosowanie na WZA uchwały o skupie akcji własnych?

Odpowiedź spółki: Przeprowadzenie buy-backu może być uzasadnione w sytuacji, gdy kurs akcji Spółki nie odzwierciedla jej wartości godziwej i perspektyw i korzystne dla akcjonariuszy. Decyzję o tym, czy zastosować to narzędzie w przypadku BBI Development, podejmą akcjonariusze podczas WZA.

Alta o nieruchomościach

Pytanie czytelnika: Kiedy spółka sprzeda CH w Tychach lub też inne nieruchomości?

Odpowiedź spółki: Nie miała miejsca sprzedaż centrum handlowego w Tychach ani innych nieruchomości, ale przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci centrum handlowego, umów najmu i innych składników, dzięki którym centrum działa samodzielnie do spółki celowej, zależnej od TUP Property.

Wejdź także na www.pb.pl/zeszyty-ir

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane