11 wniosków ma szansę

JKW
opublikowano: 13-03-2006, 00:00

Zakończyła się pierwsza runda naboru wniosków do priorytetu „Rozwój zasobów ludzkich”. Komitet Sterujący przyznał rekomendację do dofinansowania z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF) 11 projektom.

Do Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej wpłynęło 46 wniosków. Łączna wartość 11 projektów — wybranych na podstawie przedstawionej przez UKIE oceny merytorycznej — wynosi blisko 11,3 mln EUR.

Przyjęte przez Komitet Sterujący wnioski zostaną teraz przekazane Ministerstwu Rozwoju Regionalnego do weryfikacji, a następnie będą przesłane do oceny Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli. Dalszy proces zatwierdzania wniosków po stronie polskiej i państw darczyńców ma trwać nie dłużej niż osiem miesięcy.

MF EOG i NMF to fundusze uruchomione przez Norwegię, Liechtenstein i Islandię — kraje, które — nie będąc członkami UE — korzystają na podstawie porozumień ze Wspólnotą z dobrodziejstw unijnego rynku. W zamian za to najbiedniejsi członkowie Unii, w tym Polska, otrzymają w latach 2004-06 dotacje sięgające 500 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusze unijne / 11 wniosków ma szansę