14 kandydatów na stanowiska dwóch wiceprezesów Kompanii Węglowej

PAP
opublikowano: 06-11-2012, 09:16

14 kandydatów ubiega się łącznie o stanowiska dwóch wiceprezesów Kompanii Węglowej: ds. ekonomiki i finansów oraz ds. sprzedaży i marketingu. Poniedziałek był ostatnim dniem zgłaszania kandydatur na te stanowiska.

Rozmowy z kandydatami zaplanowano na 15 listopada oraz - jeżeli będzie potrzeba - dzień później. Rozstrzygnięcie postępowania kwalifikacyjnego może nastąpić krótko po rozmowach z kandydatami, ale możliwe jest także przesunięcie decyzji rady nadzorczej w tej sprawie na późniejszy termin.

Rada nadzorcza Kompanii ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska wiceprezesów 12 października.

Jak podali we wtorek przedstawiciele KW, o stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiki i finansów ubiega się sześciu kandydatów, a wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu - ośmiu. Jeszcze we wtorek rada nadzorcza Kompanii ma ocenić zgłoszenia pod względem formalnym i zdecydować, którzy kandydaci zostaną dopuszczeni do rozmów.

5 października Kompania poinformowała o rezygnacji dwojga dotychczasowych wiceprezesów tej największej górniczej spółki: Ewy Malek-Piotrowskiej (ds. finansów) i Zbigniewa Paprotnego (ds. sprzedaży). Przyczyn dymisji nie podano.

Zdymisjonowani wiceprezesi sprawowali swoje funkcje od 2008 roku. Odeszli w trakcie trzyletniej kadencji, która rozpoczęła się przed rokiem. Nowi wiceprezesi zostaną więc wybrani na dwa kolejne lata.

Kompania Węglowa jest największą górniczą firmą w Europie. Zatrudnia ponad 60 tys. osób w 15 kopalniach. W ubiegłym roku wypracowała ponad 0,5 mld zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / 14 kandydatów na stanowiska dwóch wiceprezesów Kompanii Węglowej