15 mln zł na rozwój zawodowy

MILO
opublikowano: 02-03-2010, 08:17

Kujawsko-Pomorskie zapłaci firmom szkoleniowym za dokształcenie pracowników przedsiębiorstw.

Do 15 marca firmy szkoleniowe mogą składać wnioski o sfinansowanie kursów, które mają być skierowane do osób pracujących. Jest to konkurs w ramach tzw. poddziałania 8.1.1 "Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw". Wsparcie musi być skierowane do pracujących osób dorosłych uczestniczących w szkoleniach i kursach poza godzinami pracy.

Firmy, które chcą wziąć udział w konkursie, muszą dokładnie określić we wniosku program i technikę zajęć. Na przykład w przypadku szkoleń e-learningowych (technika szkolenia wykorzystująca internet, intranet, extranet, materiały multimedialne) należy podać liczbę ekranów przypadających na jednego uczestnika

Trzeba też zdefiniować rezultaty, które osiągane są dzięki realizacji projektu, m. in.: liczba osób, które uzyskały wiedzę, liczba osób, które podniosły swoje kompetencje, kwalifikacje zawodowe. Na przykład będzie to liczba osób, które nauczą się prowadzenia księgowości czy liczba osób, które uzyskały kwalifikacje dotyczące obsługi wózków widłowych. Mogą to być też trudniej definiowalne umiejętności, np. prowadzenie negocjacji biznesowych czy sprawne poruszanie się po rynku pracy.

Minimalna wartość projektów wynosi 50 tys. zł.

Kontakt:

Punkt Konsultacyjny w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, pokój nr 1, tel. 056 656 10 55,

e-mail: ue.konsultacje@kujawsko-pomorskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 15 mln zł na rozwój zawodowy