191 spółek w Rosji z restrykcjami dla zagranicznych inwestorów

opublikowano: 09-11-2022, 16:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Prezydent Władimir Putin podpisał dekret ograniczający zagranicznym inwestorom możliwość kupowania i sprzedawania akcji 191 działających w Rosji spółek, donosi agencja Anadolu.

Na liście znalazły się m.in. spółki Unipro, oraz rosyjskie spółki zależne Fortum, Baker Hughes i Schneider Electric. Łącznie jest na niej 191 spółek działających w Rosji, mających inwestorów z krajów, które nałożyły sankcje na Rosję za napaść na Ukrainę. Obecnie aby mogli oni handlować ich akcjami potrzebne będzie uzyskanie zgody władz.

Władimir Putin, fot. Bloomberg
Władimir Putin, fot. Bloomberg

Agencja Anadolu przypomina, że już 5 sierpnia Rosja zakazała inwestorom z „nieprzyjaznych” krajów handlować akcjami strategicznie ważnych spółek. Z kolei 26 października Putin podpisał dekret delegalizujący transakcje dotyczące akcji lub kapitału 45 banków i instytucji finansowych pochodzących z krajów uczestniczących w sankcjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Anadolu

Polecane