2 mld euro wyniosły inwestycje zagraniczne w Bułgarii w 2004 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2005, 16:30

2 miliardy euro wyniosły inwestycje zagraniczne w Bułgarii w ubiegłym roku - poinformował we wtorek minister gospodarki Miłko Kowaczew. Według niego, 2004 r. był rekordowym rokiem dla Bułgarii pod tym względem.

2 miliardy euro wyniosły inwestycje zagraniczne w Bułgarii w ubiegłym roku - poinformował we wtorek minister gospodarki Miłko Kowaczew. Według niego, 2004 r. był rekordowym rokiem dla Bułgarii pod tym względem.

    Według Kowaczewa, Bułgaria przyciągnęła 30 proc. inwestycji na Bałkanach i 10 proc. inwestycji w Środkowej i Wschodniej Europie.     Łącznie inwestycje zagraniczne w Bułgarii w ostatnich 13 latachwyniosły ok. 8 mld euro; 65 proc. z nich napłynęło w ostatnich czterech latach.

    Dyrektor Agencji Inwestycji Zagranicznych Paweł Ezekijew poinformował, że ok. 40 proc. bezpośrednich inwestycji w ostatnich 4 latach skupiło się w trzech sektorach - energetyce, telekomunikacjach, handlu i usługach. Wzrost w handlu i  usługach jest związany z wejściem dużych sieci hotelowych i hipermarketów.

    Wśród dziesięciu największych inwestorów zagranicznych w ubiegłym roku znalazły się Czechy, Niemcy, Turcja i Stany Zjednoczone.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane