„20 tys. pkt na Dow Jones za rogiem”

opublikowano: 10-09-2013, 17:25

W ciągu najbliższych 18 do 24 miesięcy Dow Jones osiągnie 20.000 pkt, przekonuje James Altucher z Formula Capital. Obecnie indeks amerykańskich blue chipów ma wartość 15.167 pkt.

Altucher twierdzi, że żadne wydarzenie „zewnętrzne”, czy wzrost niepokojów na Bliskim Wschodzie, czy ograniczenie stymulacji gospodarki przez Fe, nie jest w stanie zmienić trajektorii rynku na długo.

- Nie podejmujcie decyzji inwestycyjnych w zależności od tego, czy będzie atak dronów w Syrii, czy nie – powiedział. - Bez względu kiedy zainwestowałeś w ostatnich stu latach prawdopodobnie jesteś teraz na plusie – dodał.

Altucher zwraca uwagę, że gospodarka USA rośnie, a rynek akcji jest na historycznym szczycie.

- Nie ma powodu aby myśleć, że nagle, po raz pierwszy w historii, rynek nie wróci tam, gdzie był. Rynek będzie rósł wraz z gospodarką – powiedział.

Altucher wskazuje, że w poprzednich przypadkach, kiedy Fed wycofywał się ze stymulacji, wynik ostatecznie był pozytywny.

- Kiedy rynek przestaje pompować pieniądze na rynek to oznacza jego wielką pewność, że stan gospodarki będzie się poprawiał – powiedział. - Za każdym razem, kiedy Fed wstrzymuje pompowane pieniędzy na rynek, jak w 1997-1999, rynek szedł potem prosto w górę – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „20 tys. pkt na Dow Jones za rogiem”