200 realnych projektów w PPP

TM
24-03-2011, 09:14

Poszukujemy odważnych samorządowców - z takim przesłaniem zwracają się przedstawiciele Centrum PPP.

Coś drgnęło. Tak o ostatnich dwóch latach funkcjonowania partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) mówią Przemysław Zaremba, wiceprezes Centrum PPP, oraz dyrektor Jarosław Dąbrowski z działu doradztwa finansowego Deloitte.
Co tu dużo ukrywać, w porównaniu z krajami Europy Zachodniej jesteśmy w ariergardzie. W ciągu dwóch ostatnich lat ogłoszono 87 projektów (z czego połowa została unieważniona lub przerwana) i podpisano 18 umów. Wartość tych ostatnich sięga zaledwie 500 mln zł. Zaledwie, bo to mniej niż średnia wycena jednej (!) umowy zawartej w krajach starej UE (182 mln EUR). Zdaniem obu menedżerów jest jednak szansa, że PPP w Polsce się rozkręci.
- W bazie Centrum PPP mamy około 300 deklaracji samorządowców. Są to projekty realne jak i życzeniowe: od budowy schroniska dla kotów po budowę toru Formuły 1. Szacujemy, że około 200 z nich jest realnych - ocenia Przemysław Zaremba.
- Poszukiwani są odważni samorządowcy. To warunek sine qua non powodzenia realizacji projektów PPP - mówi Jarosław Dąbrowski.

więcej w czwartkowym "PB"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / 200 realnych projektów w PPP