24 listopada o księgach wieczystych

opublikowano: 08-11-2012, 00:00

Dzień Otwarty Notariatu

Jak księga wieczysta może pomóc w ochronie własności — to temat tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu. Ta kolejna, trzecia już ogólnopolska akcja poradnicza „Porozmawiaj z notariuszem” odbędzie się w sobotę 24 listopada w 21 miastach.

Notariusze spodziewają się, że z pytaniami odwiedzą ich właściciele nieruchomości, osoby planujące wzięcie kredytu hipotecznego, spadkobiercy odziedziczonego majątku. Klienci kancelarii pytają często o bezpieczne nabywanie nieruchomości obciążonych hipoteką, jak prostować błędy i nieścisłości w księdze wieczystej, a także czy np. zmiany w ewidencji gruntów są uwzględniane w księdze wieczystej.

Problemy sprawia też elektronizacja ksiąg wieczystych. Co prawda usprawniła ona dostęp do nich, ale dla wielu osób niezrozumiałe są odpisy komputerowe, formularze i zawiadomienia. Honorowy patronat nad akcją objął minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu