30 lat od wydania kultowego albumu Van Halen

W czwartek mija 30 rocznica pojawienia się płyty „1984” niezwykle popularnego w latach 80. ubiegłego wieku zespołu Van Halen.

To drugi najlepiej sprzedający się album w dorobku zespołu. Tak jak jego pierwsza płyta, „Van Halen” z 1978 roku, sprzedał się w 17 mln egzemplarzy. Zespół wydał jak dotąd  12 albumów i 3 kompilacje lub zapisy koncertów, które sprzedały się w łącznym nakładzie 96,5 mln sztuk. Przyniosło to jego członkom fortunę.

Największym krezusem jest wśród nich wokalista Sammy Hagar, którego majątek netto szacuje się na 120 mln USD. Eddie Van Halen, lider i słynny gitarzysta grupy, ma 85 mln USD. Jego brat, perkusista Alex Van Halen ma 75 mln USD, a grający na basie syn Eddiego, Wolfgang Van Halen ma 10 mln USD. David Lee Roth, wokalista Van Halen w latach 1974-1985 i ponownie od 2006 roku do dzisiaj, ma 40 mln USD. Michael Anthony, gitarzysta basowy, którego rodzice pochodzą z Polski, zastąpiony w 2006 roku w zespole przez Wolfganga Van Halena, wyceniany jest na 60 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, statisticbrain.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / 30 lat od wydania kultowego albumu Van Halen